Veľmi často sa v praxi stáva, že majitelia nehnuteľnosti chcú ušetriť. To je v poriadku a logické. Pozor len, aby šetrenie peňazí bolo na správnom mieste a nestálo práve naopak veľké peniaze.

Veľmi často dochádza k chybe v oblasti zmluvnej dokumentácie. Internet dnes ponúka veľa možností a stiahnuť napríklad kúpnu zmluvu z internetu netrvá zvyčajne viac ako minútu. Je to ale rovnaké, ako by ste si stiahli zaručený návod na chudnutie. Možností nájdete mnoho, väčšina z nich vám ale nebude fungovať.

Kataster veľmi dôsledne kontroluje, či zmluvy o prevode nehnuteľnosti dodržujú zákonné požiadavky. Absencia hoci len jedného písmena alebo číslice v popise nehnuteľnosti môže zablokovať celý proces prevodu na katastri na niekoľko dní, ba až týždňov.

Preto odporúčam, ak nemáte skúsenosti s vypracovaním zmluvnej dokumentácie, obrátiť sa na právnika zbehlého v realitnom práve, prípadne na realitného makléra. Poplatok za vypracovanie zmlúv berte ako investíciu, ktorá Vám zabezpečí pokojný spánok nielen počas prevodu nehnuteľnosti na katastri. Problém totiž môže prísť aj s odstupom času. A profesionálni makléri už majú cenu za vypracovanie celej dokumentácie právnikom - špecialistom zahrnutú priamo vo svojej provízii.  

Ak chcete pomôcť s procesom predaja, pozývam vás na nezáväznú konzultáciu.

Stiahnite si zadarmo

AKO NAJLEPŠIE PREDAŤ SVOJU NEHNUTEĽNOSŤ v 7 krokoch

spracovaním osobných údajov