Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie


PREDANÉ: Predaj novostavby rodinného domu č. 4 v Banskej Bystrici, Lazovná ulica - súčasť projektu "5house"

Ponúkame Vám na predaj modernú novostavbu dvojpodlažného 5‑izbového  rodinného domu v Banskej Bystrici, na Lazovnej ulici. Nachádza sa v úplne tichej lokalite a pritom iba na skok od priameho centra mesta. Dom je súčasťou projektu „5house“ - zástavby piatich radových domov s plochou strechou. Disponuje veľkou terasou, 3 kúpeľňami s 3 WC a 3 parkovacími miestami. Pri stavbe boli použité kvalitné a moderné materiály a technológie. Je v stave holodom, čo je ideálne riešenie, ak si chcete dom zariadiť podľa svojej predstavy.

Popis nehnuteľnosti

Ponúkame Vám na predaj modernú novostavbu dvojpodlažného 5‑izbového  rodinného domu v Banskej Bystrici, na Lazovnej ulici. Nachádza sa v úplne tichej lokalite a pritom iba na skok od priameho centra mesta. Dom je súčasťou projektu „5house“ - zástavby piatich radových domov s plochou strechou. Disponuje veľkou terasou, 3 kúpeľňami s 3 WC a 3 parkovacími miestami. Pri stavbe boli použité kvalitné a moderné materiály a technológie. Je v stave holodom, čo je ideálne riešenie, ak si chcete dom zariadiť podľa svojej predstavy.

 

ZÁKLADNÉ ÚDAJE

* lokalita: Banská Bystrica, Lazovná ulica

* úžitková plocha domu: 174 m2 (vnútorná výmera domu 151 m2 + výmera krytej terasy 23 m2)

* celková výmera terasy: 60 m2 (z toho krytá časť je 23 m2)

* veľkosť pozemku: 184 m2

* počet izieb: 5

* podlažia: 2

* celá nehnuteľnosť pozostáva z domu (vrátane jeho vybavenia), pozemku pod domom, za domom, pozemku pod parkovacími státiami a podielov na príjazdových komunikáciách až po štátnu cestu

 

POPIS DOMU

Predpokladaný termím kolaudácie - júl 2020.

Na prízemí domu sa nachádza predsieň, kuchyňa spojená s obývačkou, pracovňa resp. hosťovská izba, kúpeľňa (sprchovací kút, wc a umývadlo) a technická miestnosť (v ktorej sú umiestnené všetky technologické zariadenia).

Výška miestností na prízemí je cca 2,7 m. Z obývačky a pracovne je možné vyjsť na čiastočne prekrytú terasu.

Na poschodí sa nachádza „master suit“, ktorá zahŕňa hlavnú spálňu s vlastným šatníkom a kúpeľňou (vaňa, sprchovací kút, wc a umývadlo). Na poschodí sa ďalej nachádzajú dve detské izby nadštandardných rozmerov. Detské izby majú spoločnú kúpeľňu (sprchovací kút, wc, umývadlo a prípravu pre práčku a sušičku bielizne) prístupnú z chodby. Čistá výška stropov na druhom podlaží je 2,6 m.

Celková, vnútorná výmera domu je 151 m2 + 23 m2 krytej terasy. Úžitková výmera domu je cca 174 m2.

Terasa (krytá aj nekrytá časť) má celkovú výmeru cca 60 m2. Na celej ploche terasy sú nainštalované drevoplastové dosky. V zadnej časti domu sú zároveň realizované oplotenia s výškou 2 metre, ktoré sú tiež z drevoplastu.

Ako fasádny povrch je na väčšine objektu použitá omietka „AQUA BALANCE“ bielej farby od spoločnosti Weber. Východná fasáda je dekorovaná imitáciou travertínu.

Kúrenie, chladenie a ohrev TÚV sú zabezpečené tepelným čerpadlom.

Na 100% plochy domu je realizované podlahové kúrenie. Na chladenie domu je použitý revolučný systém „stropného chladenia“. Ide o rúrový rozvod, ktorý je nainštalovaný na strope (je skrytý v omietke, a teda ho nie je vidieť). Do rozvodu je v prípade potreby chladenia poháňaná voda s teplotou cca 20 °C.

Keďže chladný vzduch padá smerom nadol, systém zabezpečí homogénne ochladenie priestoru. Oproti štandardnej klimatizácii však nevydáva žiadny hluk, nevíri prach a nevzniká riziko plesní (v interiérovej jednotke) a "ofúknutia". Stropné chladenie je nainštalované v spálňach, obývacej izbe, kuchyni aj hosťovskej izbe.

Obrovským benefitom je skutočnosť, že takýto systém dávame zákazníkom už v základnej výbave domu ako prvý na Slovensku!

Ku každému domu prislúchajú tri parkovacie státia, ktoré sa nachádzajú priamo pred fasádou každého domu.

 

V CENE DOMU JE ZAHRNUTÉ

Okná, terasové a balkónové dvere vo farbe antracit. Okná a terasové dvere v obývačke sú všetky posuvné s možnosťou výklopného vetrania. Štandardne otváracie sú len balkónové dvere v hosťovskej izbe na prízemí.

Všetky okná sú vybavené exteriérovými, elektricky ovládanými žalúziami s lamelami „Z90“ - designový profil vo farbe antracit (okrem terasových dverí na prízemí, ktoré sú proti slnku kryté presahom druhého podlažia).

Schodisko medzi podlažiami je jednoramenné, oceľové, s drevenými stupnicami. Zábradlia sú nerezové.

Ďalšie vybavenie a benefity:

* dlážkové kúrenie, stropné chladenie a ohrev TÚV so zásobníkom s kapacitou 150 litrov

* podomietkové splachovače WC vo všetkých kúpeľniach (3 ks)

* rozvody vody z hliníkoplastu pre každé koncové zariadenie zvlášť

* regulátor tlaku vody (ochrana pred vytopením)

* zmäkčovač vody – zabezpčuje znížené usadzovanie vodného kameňa na sklenených alebo iných hladkých plochách, šetrení práčku, vodovodné batérie a podobne

* tepelné čerpadlo s inteligentnou regulačnou jednotkou s pripojením na internet (ovládanie cez aplikáciu v smartfóne)

* v kuchyni je možné nainštalovať „ostrov“, vďaka predpríprave v dlážke

* rozvod VZT pre odsávanie pár a vzduchu z kuchyne a všetkých kúpeľní so spätnými klapkami

* centrálny elektro-rozvádzač s prepäťovou ochranou v technickej miestnosti

* vypínače a zásuvky Legrand Life s antracitovými rámikmi

* anhydritové potery

* biely náter na stenách a stropoch v jednej vrstve

* videovrátnik so záznamom a dvomi komunikačnými jednotkami (prízemie aj poschodie)

* pripojenie na optický internet

* ethernetový rozvod v každej obytnej miestnosti

* drevoplast na terase

* plot na zadnej strane domu (drevoplast)

* sklenené prestrešenie z bezpečnostného skla nad vstupom do domu

* parkovacie a príjazdové plochy z cestného betónu

 

STAVEBNÉ MATERIÁLY

Základová konštrukcia je tvorená železobetónovou doskou hrúbky 25 cm.

Nosný skelet stavby ako aj deliace priečky sú realizované z tenkostennej, pozinkovanej ocele (revolučný stavebný systém). Takáto konštrukcia má výbornú odolnosť voči extrémnemu vetru, prípadným zemetraseniam, vlhkosti a podobne.

Ako tepelná a protihluková izolácia je použitá striekaná PUR izolácia. Vďaka svojej rozťažnosti počas aplikácie garantuje vyplnenie všetkých dutín na 100 % ich objemu. Tým zabezpečí nielen výbornú tepelnú izoláciu, ale aj bezkonkurenčnú protihlukovú izoláciu. Oproti minerálnej vate zároveň nestráca objem a tepelnoizolačné vlastnosti. Úbytok objemu je len 1 % za 30 rokov.

Povrchy stien a stropov tvoria veľkoplošné dosky z oxidu horčíka. Tieto dosky sa vyznačujú perfektnou stabilitou v exteriéri aj interiéri. Vďaka svojej pevnosti sú zároveň ideálne na montáž ťažkých predmetov (TV, kuchynská linka, police a podobne).

Všetky použité materiály sú nenasiakavé a nehostinné pre škodcov, huby či plesne. Tým je zabezpečené zdravé prostredie počas celej doby užívania domu.

Okenné výplne a vstupné dvere sú z plastového profilu (6 komôr), vybavené trojsklom. Terasové, posuvné dvere majú hliníkovú konštrukciu a bezprahovú úpravu (HS PORTÁL). Plastové okná ponúkajú výborné tepelnoizolačné vlastnosti, jednoduchú údržbu pri čistení a nevyžadujú takmer žiadnu technickú údržbu.

Rozvody kúrenia, stropného chladenia a vody sú zn. Rehau, tepelné čerpadlo zn. Weishaupt s maximálnym výkonom 8 kW.

Zateplenie exteriéru je realizované kontaktným zatepľovacím systémom EPS (polystyrén) s hrúbkou 16 cm, 12 cm a 5 cm zn. Weber.

Hlavným dôvodom pre výber polystyrénu bola jeho výborná životnosť (okolo 50 rokov - vata len okolo 20 rokov), výborné tepelnoizolačné vlastnosti a jednoduchá opraviteľnosť v prípade poškodenia fasády (napr. motorovým vozidlom a podobne).

Na Slovensku panuje mýtus, že stavba má dýchať. Nie je to však pravda. Každá stavba (bez ohľadu na použitý materiál) má byť vzduchotesná a parotesná. To sú odborné fakty.

Strešný plášť tvorí spádový strešný EPS polystyrén s hrúbkou 10 cm. Ako povrchová hydroizolácia je použitá zváraná fólia Bauder.

 

ENERGIE a PREVÁDZKA

* energetická kategória A0 (pasívny dom)

* náklady na vykurovanie: cca 25 EUR / mesiac

* náklady na ohrev TÚV: cca 6 EUR / mesiac

* náklady pri použití chladenia: cca 7 EUR / mesiac

* energetické náklady spolu: cca 38 EUR / mesiac!

* dom je pripojený na splaškovú kanalizáciu v správe StVPS

* dažďové vody sú vyústené priamo do rieky Bystrica (neplatí sa poplatok za zrážkové vody)

* extrémne nízke prevádzkové náklady ušetria vlastníkovi vo výhľade 20 rokov cca 50 000 EUR oproti štandardnej stavbe s bežným kúrením

* kúrenie, chladenie a príprava TÚV je zabezpečená cez tepelné čerpadlo od spoločnosti Weishaupt, cez aplikáciu Weishaupt je možná smart regulácia kúrenia aj chladenia, a to aj na diaľku

* dom je navrhnutý tak, aby si nevyžadoval veľkú údržbu, všetky použité materiály sú odolné, trvácne a bezúdržbové

 

ENERGETICKÝ CERTIFIKÁT a UKAZOVATEĽ INTEGROVANEJ ENERGETICKEJ HOSPODÁRNOSTI

* energetická trieda: A0

* globálny ukazovateľ - primárna energia: 49 kWh/(m2.a)

 

CENA a PLATBA

* cena: 297 804 EUR s DPH (možnosť odpočtu DPH, t. j. 248 170 EUR bez DPH)

* dom je k dispozícii pre nového majiteľa po kolaudácii

* platba v hotovosti alebo prostredníctvom hypotekárneho úveru (pomôžeme Vám s jeho vybavením)

 

OKOLIE A OBČIANSKA VYBAVENOSŤ

Táto lokalita je mimoriadne tichá. V priamej blízkosti je výborná občianska vybavenosť: ZŠ, MŠ, detské jasle, detské ihriská, športoviská, oddychová zóna, pošta, lekári, lekáreň, sieť obchodov a služieb, reštaurácie, MHD. Lokalita ponúka mnoho možností na turistiku, cyklotúry, zimné športy, ale aj na kultúrne vyžitie. Doslova na skok je obľúbená Laskomerská dolina a priame centrum mesta je pritom vzdialené iba 5 minút pešou chôdzou! Jednoduchý je aj prístup na obchvat Banskej Bystrice.

 

CELKOVÝ DOJEM MAKLÉRA

Jedná sa o úplne nový a moderný dom. Je postavený s použitím inovatívnych materiálov a postupov. Už v základnej výbave domu je okrem podlahového kúrenia na 100% plochy domu aj revolučné stropné chladenie! Dom disponuje veľkorysými priestormi – veľkými miestnosťami, veľkou terasou, 3 kúpeľňami. Náklady na prevádzku domu sú vďaka zaradeniu medzi pasívne domy extrémne nízke – počas 20 rokov ušetria vlastníkovi cca 50 000 EUR oproti štandardnej stavbe s bežným kúrením. Dom je naviac navrhnutý tak, aby si nevyžadoval veľkú údržbu – všetky použité materiály sú odolné, trvácne a bezúdržbové. Veľkou devízou sú aj vlastné 3 parkovacie miesta hneď pred domom! Ak chcete bývať vo vlastnom novom dome, zariadenom presne podľa svojho vkusu, v tichej lokalite blízko priameho centra a iba na skok do prírody, s bezproblémovým parkovaním, tak táto ponuka je určená práve Vám!

Videoprehliadka

3D scan

CENA

297 804 EUR s DPH

(možnosť odpočtu DPH, t. j. 248 170 EUR bez DPH)

KONTAKT

Ing. Miloš Klenovčan

 tel.: +421 904 667 331

e-mail: reality@milosklenovcan.sk

web: www.milosklenovcan.sk

profilovka_v3_stvorec

Kontaktný formulár

Stiahnuť PDF